top of page

O NAS

Fundacja „Kurs na Miłość” jest organizacją działającą na rzecz małżeństw i rodzin, powstałą z inicjatywy kapłana – br. Piotra Zajączkowskiego OFM Cap i pięciu małżeństw. Jej głównym zadaniem jest wspieranie małżeństw  i rodzin w budowaniu szczęśliwych i trwałych relacji.

„Kurs na Miłość” to program wspólnego odkrywania siebie samego, swoich zalet, cech charakteru i temperamentu jako tworzywa w budowaniu miłości do ukochanej osoby. To warsztaty odbudowywania utraconych może wcześniej sił aby kochać
i rozumieć drugą osobę. Z tego powodu „Kurs na Miłość” to projekt przeznaczony zarówno dla par dopiero poznających się, narzeczonych przygotowujących się do zawarcia związku małżeńskiego jak i dla małżonków z mniejszym lub większym stażem małżeńskim.

HISTORIA

Inicjatywa pod nazwą "Kurs na Miłość" powstała w 2010 roku. Brat Piotr Zajączkowski – kapucyn pełniący wówczas funkcję gwardiana w klasztorze w Białej Podlaskiej zaprosił do współpracy trzy małżeństwa: Magdalenę i Jacka Adamskich, Martę i Wojciecha Bystrzyńskich oraz Monikę i Wiesława Iwanków - wspólnie poprowadzili w październiku tego roku pierwsze warsztaty dla zakochanych i narzeczonych. Już w grudniu tego samego roku br. Piotr  poprowadził pierwszy weekend małżeński. Od tego momentu inicjatywa poszerzała się o kolejne działania takie jak: Szkoła dla Rodziców
i Wychowawców, Randka (nie tylko) małżeńska u Antoniego czy Randka w Veronie, zaś do samej ekipy Kursu dołączyły kolejne dwa małżeństwa: Edyta i Łukasz Sławińscy oraz Joanna i Szymon Chalimoniuk. W połowie 2013 roku ekipa Kursu na Miłość podjęła starania w celu założenia fundacji, w ramach której mogłaby prowadzić swoje działania.

 

10 stycznia 2014 oficjalnie powstała Fundacja Kurs na Miłość.

bottom of page