top of page

Pozostałe
INICJATYWY

Być Urzekającą (rozwój własnej kobiecości)

Każda kobieta była kiedyś małą dziewczynką. A każda mała dziewczynka piastuje w swoim sercu najskrytsze marzenia. Marzy o porwaniu w wir miłości, o odegraniu niezastąpionej roli w wielkiej przygodzie, o roli Pięknej w czyjejś historii. Te pragnienia są czymś więcej niż dziecięcą zabawą. Stanowią sekret kobiecego serca. Ile jest jednak kobiet, które znalazły takie życie? W miarę upływu lat serce kobiety zostaje zepchnięte na bok, zranione, pogrzebane. Ona sama nie znajduje żadnej innej miłości oprócz tej z telewizji i szczerze wątpi czy kiedykolwiek będzie Piękną w jakiej bądź historii. Ale serce kobiety ciągle tam jest. Własną kobiecość warto rozwinąć.

Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin

Msza Św. w intencji małżeństw i rodzin 3 niedziela miesiąca o godzinie 15:30 z oprawą muzyczną – zachęcamy do włączenia się w posługę (służba liturgiczna, czytania, psalm)

12 kroków ku pełni życia

Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i psychoterapię. Warsztat jest formą pomocy dla osób doświadczających różnych trudności w sferze psychicznej i duchowej, w relacjach z innymi, ze sobą, z Bogiem. 
Korzystają z nich: 
- osoby dorosłe przeżywające trudności w związkach (ze współmałżonkiem, z dziećmi, z rodzicami); 
- osoby cierpiące z powodu zaniżonej samooceny, osamotnienia, poczucia krzywdy; 
- osoby cierpiące na trudności w relacji z Bogiem (negatywne uczucia do Boga, trudności w życiu sakramentalnym).
Praca na Warsztacie ma na celu zdrowie duchowe i psychiczne.

Randka w Veronie

 

"...MIŁOŚĆ GRA W OTWARTE KARTY..."

Kochani ! … Zapraszamy na kolejną Randkę w Veronie !!!
 

Fundacja Kurs na Miłość z radością zaprasza na 11 edycję Randki w Veronie.

Jest to ciekawa propozycja na spędzenie wieczoru we dwoje, który może być też okazją do wzmocnienia Waszego związku i czasem na Waszą wyjątkową rozmowę…
 

Zapraszamy nie tylko małżeństwa, ale też narzeczonych, zakochanych – w każdym wieku!

Podczas Randki będzie możliwość zagrania w grę, która uczy porozumienia i pomaga w komunikacji w Waszym związku. Organizatorzy przybliżą zasady gry.
 

Każda para będzie miała swój stolik, postaramy się też o miłą, randkową atmosferę.

Bilety do kupienia w Księgarni „u Antoniego” i w Restauracji Verona – za kwotę 45 zł od pary (w cenie biletu drobny poczęstunek i możliwość zagrania w grę)
 

UWAGA: liczba miejsc ograniczona J
 

Data wydarzenia: 12 listopada 2017 o godz. 19.00

Miejsce wydarzenia: Restauracja Verona, ul. Janowska 4/8 Biała Podlaska

Dla chętnych, będzie możliwość zakupu gry w cenie 89 zł. Na temat samej gry możecie przeczytać na stronie internetowej jej twórców: www.pismozblizenia.pl – „Małżeńska Gra”.
 

W razie potrzeby, więcej informacji o tym wydarzeniu możecie uzyskać pod numerem telefonu: 798-067-507 (przesyłajcie pytania w sms’ach lub dzwońcie, chętnie odpowiemy).

A dla chętnych – możliwość zagrania w grę, która uczy komunikacji. Organizatorzy przybliżą zasady gry. Każda para będzie miała swój stolik, zamierzamy też zapewnić miłą, randkową atmosferę (muzyka, świeczki). To wyjątkowa propozycja gry „karcianej”…Pierwsza w Polsce, która uczy komunikacji w związku!!!
 

Gra daje możliwość:

- Porozmawiania o swoim związku
- Bezpretensjonalnego wypowiedzenia swoich oczekiwań
- Nieprzerywania sobie w czasie mówienia
- Trzymania się tematu rozmowy
- Nazwania problemu
- Zrozumienia drugiej strony
- Zobaczenia, w jaki sposób jest się spostrzeganym i rozumianym przez partnera
- Poflirtowania
- Spojrzenia na siebie i swój związek z dystansu
- Podjęcia konkretnych postanowień

 

Więcej inf. na temat samej gry: pismozblizenia.pl – ”Małżeńska Gra”.


 

W razie potrzeby, więcej inf. o wydarzeniu: kontakt tel.: 798-067-507

Randka u Antoniego

Randka (nie tylko) małżeńska u Antoniego jest to spotkanie organizowane od 2013 r. przez Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Białej Podlaskiej oraz Fundację Kurs na Miłość.

 

Zapraszamy na nie znane osoby, które wygłaszają konferencje dotyczące małżeństwa, rodziny, budowania relacji itp. Spotkania w ramach Randki odbywają się w kościele pod wezwaniem św. Antoniego, w piątek i w sobotę wieczorem
w drugi weekend maja i są otwarte dla wszystkich. Do tej pory gościliśmy: Jadwigę i Jacek Pulikowscy (2013r.), Tomasz Berent i ks. Piotr Pawlukiewicz (2014r.) Anna i Janusz Wardak, Anna Jedna (2015r.) a także państwa Małgorzata i Paweł Surma (2016 r.), Tomasz Budzyński i Jacek Racięcki (2017r.).

 

Dialog motywujący

W ramach warsztatu szkoleniowego oferujemy przedstwaienie podstaw teoretycznych oraz opanowanie praktycznych umiejętności stosowania Dialogu Motywującego /DM/. Stanowi on nowoczesne, szybkie i skuteczne narzędzie rozpoznawania, wzbudzania i wzmacniania wewnętrznej motywacji do zmian.  Dotyczy  on pracy nad wewnętrzną motywacją do zmiany. Jest to podstawowy czynnik warunkujący poziom zdolności osoby do dokonywania pożądanych zmian. Umiejętność konstruktywnego, skutecznego i nieinwazyjnego /nie rodzącego oporu/ oddziaływania jest niezbędnym warunkiem efektywnej pracy z klientem trudnym, niezmotywowanym, borykającym się często z wieloma problemami w tym z przemocą i uzależnieniami.

 

Unikalność Dialogu Motywującego /DM/ polega przede wszystkim na jego udowodnionej naukowo skuteczności. Metoda ta sprawdza się również w procesie terapii w połączeniu z innymi podejściami, np. z terapią poznawczo-behawioralną.  Techniki Dialogu Motywującego mogą być z powodzeniem stosowane także przez osoby bez wykształcenia psychologicznego, pod warunkiem, iż zdobędą one niezbędną wiedzę i praktyczne umiejętności konieczne do ich prawidłowego stosowania.

 

Dialog Motywujący znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach związanych z pracą z ludźmi – z osobami wykluczonymi społecznie, uzależnionymi, bez pracy, chorymi, niepełnosprawnymi,  będącymi w konflikcie z prawem. Jest podstawową metodą profesjonalnego kontaktu, interwencji i motywowania, wykorzystywaną w wielu programach społecznych – rządowych lub obywatelskich - w wielu krajach Europy i USA.

bottom of page