top of page

Zarząd Fundacji

308350081_5608917819162227_6974419981838461627_n.jpg

Jacek Adamski

Prezes Zarządu

Asia.jpg

Joanna Chalimoniuk

WicePrezes Zarządu

307588503_617089583252957_1689112023900892384_n.jpg

Sylwia Ewa Kowalczyk

Członek Zarządu

Rada Fundacji

  • br. Piotr Zajączkowski OFMCap

  • Jerzy Jaworski

  • Katarzyna Piasecka

  • Ewa Maria Bańkowska

  • Łukasz Sławiński

Zespół Fundacji

br. Piotr Zajączkowski OFMCap

Kapłan Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, doktor teologii z zakresu duszpasterstwa rodzin, urodzony 21 maja 1972 roku w Bydgoszczy. Studia teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, które ukończył obroną pracy magisterskiej w 2001 roku. Stopień doktora uzyskał w roku 2010 na podstawie dysertacji pod tytułem: "Postawy wobec prokreacji a więź małżeńska. Studium empiryczne z Duszpasterstwa Rodzin na podstawie badań małżonków w parafii Braci Mniejszych Kapucynów w Lublinie".
 

Od 2011 roku wykładowca teologii pastoralnej w WSD Braci Kapucynów w Lublinie. Od 2012 do 2013 wykładowca pedagogiki rodziny na Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Duszpasterz zakochanych, narzeczonych, małżeństw i rodzin. Rekolekcjonista i konferencjonista głównie z zakresu małżeństwa i rodziny. Doradca psychologiczny (Counsellor). Twórca ogólnopolskiej inicjatywy pod nazwą "Kurs na Miłość".

Asia i Szymon Chalimoniuk

Ich motto "Różnice się przyciągają" bo choć tak bardzo różni, żyć bez siebie nie mogą :) Jako małżeństwo - od jesieni 2008r. Szymon - "dusza artystyczna", Asia - prawnik z wykształcenia - to mówi samo za siebie :) Codzienność wypełniają im trzy Szczęścia: Konstanty, Nikodem i Samuel. Wspólnie tworzą zgrany team, uwielbiają podróżować, układać klocki Lego, słuchać audiobooków w aucie, spotykać się z przyjaciółmi na sushi i .. po prostu być w codzienności :) Od początku małżeństwa kroczą drogą Neokatechumenalną.

 

W Fundacji Szymek dba o stronę internetową i projekty graficzne. Asia odpowiada za Szkołę dla Rodziców i Wychowawców, prowadzi warsztat "Nie daj złości za wygraną" i "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o seksie". Wspólnie dbają o Warsztaty dla Narzeczonych i Zakochanych.

Marta i Wojciech Bystrzyńscy

Są małżeństwem od sierpnia 2007 roku, a od 2009 roku także rodzicami, obecnie 6 dzieci.

 

Od początku bycia razem wspierają się w rozwoju, razem uczestniczyliw Studium Życia Rodzinnego, formują się w Domowym Kościele, gdzie chętnie udzielają się grą na gitarze i śpiewem; w 2012 roku, po wieloletniej emigracji w Warszawie, wrócili na stałe do ukochanej Białej Podlaskiej, co jest dla nich źródłem ogromnej radości i wielkiego spokoju.

 

W Fundacji współprowadzą Warsztaty dla Zakochanych i Narzeczonych, Marta pełni też funkcję Członka Zarządu, jest realizatorem Szkoły dla Rodziców i Wychowawców oraz pracuje w Ośrodku Formacji Rodziny jako doradca rodzinny i instruktor Naturalnego Planowania Rodziny – we wszystkich tych działaniach jest ogromnie wspierana przez Wojtka.

Magdalena i Jacek Adamscy

Od 2009 roku ich rocznicę ślubu wyznaczają Walentynki. Mają trójkę dzieci. Mieszkają w Czosnówce. W Fundacji razem prowadzą Warsztaty dla Zakochanych i Narzeczonych. Madzia jest realizatorem Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, pedagogiem i psychoterapeutą, doradcą rodzinnym, prowadzącą warsztaty "Wreszcie żyć -12 kroków ku pełni życia". Jacek pełni funkcję prezesa Fundacji, odpowiada też za reklamę mailową inicjatyw. Wspólnie angażują się także w działalność Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Tłoka" w Koszołach, a tam m.in. we współtworzenie w budynku starej szkoły Terapeutyczno - Edukacyjnego Ośrodka pn. "SZKOŁA RELACJI i Edukacji Regionalnej". ‌Pasją Madzi jest rękodzieło, a Jacka - gra na perkusji, wspólną - m.in. wypady na wieś do chatki w lesie - w każdej wolnej chwili oraz piłka nożna - granie z dziećmi i kibicowanie im. Od początku małżeństwa formowali się w Domowym Kościele (wcześniej w młodzieżowym Ruchu Oazowym), a obecnie w grupie charyzmatycznej Apostolskiego Ruchu Wiary - we Wspólnocie Strumienie Wody Żywej w Białej Podlaskiej.

Magdalena Hawryluk

Doradca Życia Rodzinnego i instruktor naturalnego planowania rodziny. Absolwentka  Studium Życia Rodzinnego w Lublinie.  Posiada uprawnienia do prowadzenia programów profilaktycznych i edukacyjno - wychowawczych : Szkoły dla Rodziców i Wychowawców cz. I.II i III. Z wykształcenia magister Filologii Polskiej ukończonej na UMCS w Lublinie.

Z Fundacją związana od lipca 2015 r. Zajmuje się kontaktem z mediami. Rozpowszechnia nasze inicjatywy informując prasę, portale internetowe i regionalne stacje radiowe. Prywatnie żona i matka dwóch córek.

Agnieszka i Marcin Szewczyk

Z Fundacją związani prawie od początku swojego małżeństwa, obecnie prowadzą Randkę w Veronie. Należą do Domowego Kościoła. Lubią chodzić po górach, nocować w namiocie, odkrywać nowe miejsca i zachwycać się dziką przyrodą. Lubią rajdy rowerowe w nadbużańskich stronach Podlasia. Uwielbiają turystyczne gotowanie w plenerze.

Edyta i Łukasz Sławińscy

Od września 2010 roku cieszą się wspólnym życiem w małżeństwie. Od września 2015 są szczęśliwymi rodzicami Jasia. Poza miłością, pozytywnym nastawieniem i wsparciem, którymi się obdarzają, wzajemnie motywują się do rozwoju. Kochają ludzi i podróże w nieznane. Cieszą się bardzo, że w swoim życiu wybrali kierunek (kurs) na Miłość. Mieszkają w Warszawie, ale sercem i ciałem są w siedzibie Fundacji i uczestniczą w jej życiu gdy tylko mogą. Zgodnie twierdzą, że bardzo rozwija to ich małżeństwo i daje okazję do otaczania się wspaniałymi ludźmi.

Monika i Wiesław Iwanek

Są małżeństwem od 2007 r. Mają troje dzieci: Zuzię, Emilkę i Łucyjkę.
 

Prowadzą warsztaty z narzeczonymi oraz są realizatorami „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” cz. I i II. Mieszkają w Lublinie, gdzie pracują w poradni rodzinnej przy kościele p. w. Nawrócenia św. Pawła oraz współtworzą warsztaty dla narzeczonych przy Duszpasterstwie Akademickim KUL. 
 

Gosia Czapska

Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego i francuskiego. Po studenckich czasach w Duszpasterstwie Akademickim w dorosłym życiu odnalazła swoje miejsce w Fundacji. Ukończyła warsztat Dialog Motywujący, kurs mediatora rodzinnego oraz szkolenie na realizatora Szkoły dla Rodziców i Wychowawców (I, II i III stopień). Jej pasją jest rozwój, genealogia rodzinna oraz zdrowie. Mieszka w Białej Podlaskiej z mężem i dwójką dzieci.

 

W Fundacji Gosia współprowadzi warsztaty dla rodziców oraz zajmuje się organizacją kolejnych warsztatów z Dialogu Motywującego.

Please reload

bottom of page